Recoltam analize medicale la domiciliu. Pentru programare -
079 904 000

Корзина

Nu puteti adauga alte teste in cos. Cosul contine testul PCR COVID-19 care se achita separat.

Continuati
О нас

Вакансии

ASISTENT MEDICAL BRICENI/TELENESTI/DROCHIA

Oraș(e): Briceni/Telenesti/Drochia
Valabilitate: 31 decembrie 2023
Posturi disponibile: 1

ASISTENT MEDICAL
Pentru prelevarea probelor biologice ale pacienților care accesează serviciile medicale ale Laboratorului Medical Synevo Moldova, respectând politicile, procedurile și standardele de calitate.

Program de lucru
Full-time.

Descrierea postului:
• Întâmpinarea pacienților și pregătirea acestora pentru recoltarea probelor biologice respectând standardele de calitate și măsurile de igienă;
• Efectuarea manevrelor de recoltare în funcție de specificul probei;
• Respectarea procedurilor referitoare la manipularea, în condiții de securitate, a deșeurilor medicale;
• Informarea pacienților cu privire la acțiunile post recoltare;

Cerințe:
• Studii Postliceale de specialitate/ Studii Superioare de scurtă durată de specialitate absolvite;
• Autorizație de liberă Practică valabilă, vizată la zi;
• Asigurare pentru malpraxis;
• Experiență în recoltarea probelor biologice (preferabil 1 an);
• Cunoștințe specifice activității de recoltare (proceduri, acordarea primului ajutor, utilizarea echipamentelor de lucru și a sistemelor de recoltare, indicatori clinici care pot reflecta starea pacientului și care pot duce la întreruperea recoltării etc.);
• Cunoștințe de operare PC;
• Bune abilități de comunicare și integritate;
• Persoană empatică;
• Orientare către nevoile pacienților;
• Spirit de echipă;
• Abilitatea de a efectua sarcini repetitive.

Oferta companiei:
· salariu competitiv
· oportunități de dezvoltare profesională;
· experiență unică de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști;
· condiții de lucru confortabile și loc de muncă echipat la un nivel înalt;
· acordarea tichetelor de masă;
· alte beneficii.

Dacă vă regăsiți in descrierea de mai sus, puteți înainta CV-ul (obligatoriu insoțit de o poză, functia si orasul pentru care candidati) și expedia la adresa de e-mail: hr@synevo.md
Vom contacta doar persoanele selectate pentru interviu.

icon-cart

Produsul a fost adăugat în coș

Cumpărate frecvent împreună